W poniedziałek (14 września br.), podczas rutynowej kontroli dokumentów okazało się, że jadąca jako pasażer 25-latka jest poszukiwana litem gończym przez Sąd Rejonowy w Świdnicy (Dolny Śląsk). Kobieta za kradzieże z włamaniem ma do odbycia karę roku pozbawienia wolności.

Na rok za kradzieże z włamaniem do aresztu śledczego trafi również drugi z kontrolowanych podróżnych; za 48-latkiem list gończy wydała Prokuratura Rejonowa w Pszczynie (woj. śląskie).

Natomiast 31-latek jadący tym samym samochodem był poszukiwany za uchylanie się od płacenia alimentów przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie (woj. wielkopolskie). Mężczyzna ma wpłacić z tego tytułu 4 tys. zł. Wówczas nie będzie musiał odbywać kary aresztu.

Od początku lipca br. funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie woj. lubuskiego 42 osoby poszukiwane przez sądy lub prokuratury. Wśród nich było sześciu cudzoziemców - obywateli Gruzji, Rumunii, Litwy, Ukrainy, Nigerii i Mołdawii - przekazała Konieczniak.