Polska kozłem ofiarnym na sesji plenarnej PE. Czerwińska: Nie poddamy się dyktatowi!

Polska broni tych wartości, na których ojcowie założyciele oparli całą ideę Wspólnoty - przekonywała dziś w programie "24 pytania" rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Zapowiedziała też, że nie "będzie zgody, aby ktoś narzucał nowe porządki europejskie".

Anita Czerwińska
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Polska "oddala się od wartości europejskich" - przekonywał wczoraj hiszpański europoseł Juan Fernando Lopez Aguilar w czasie debaty w Parlamencie Europejskim nt. stanu praworządności w naszym kraju. Jak podkreślał: "Chcemy, by Polska wróciła do wartości Unii Europejskiej. UE nie jest obcym mocarstwem ani statkiem pozaziemskim". 

- Nie wiem o jakich wartościach europejskich mówią europosłowie, m.in. hiszpański europoseł. Polska broni tych wartości, na których ojcowie założyciele oparli całą ideę Wspólnoty

- odniosła się do zarzutów Czerwińska.

- Kiedy Polacy wybrali konserwatywną większość, politycy europejscy powinni to uszanować. Panuje ideologia lewicowa. Stara się nam narzucić siłą lewicowy dyktat - przekonywała w Polskim Radiu 24.

Przyznała, że w pierwszej kolejności politycy PiS są zobowiązani wobec Polaków, wyborców. - Nie będzie naszej zgody, aby ktoś narzucał nowe porządki europejskie. Na pewno się temu dyktatowi nie poddamy. Jeśli europoseł z Hiszpanii upomina Polskę, powinien przypomnieć sobie pierwotną tożsamość Unii Europejskiej - oceniła gość red. Doroty Kani.

Dopytywana o to, czy dla Prawa i Sprawiedliwości polityka historyczna dalej będzie miała kluczowe znaczenie, Czerwińska przyznała, że „bardziej adekwatne jest określenie „świadomość historyczna””.

- Uważamy, że konieczne jest odkłamywanie historii. Znajomość historii przydałaby się właśnie europdeputowanym w Parlamencie Europejskim. Wszystkie ataki na Polskę mają szansę na powodzenie, właśnie dlatego, że nie zna się naszej historii

- podsumowała.

 

 


Źródło: Polskie Radio 24, niezalezna.pl

#Anita Czerwińska #Prawo i Sprawiedliwość #Parlament Europejski #PE #europosłowie #Dorota Kania

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo