Uniwersytet Śląski pomoże Białorusinom. Ma dla nich 40 dodatkowych miejsc

Dodatkowe 40 miejsc na studiach od tego roku akademickiego oraz wydłużone terminy naboru i złożenia dokumentów oferuje kandydatom na studia z Białorusi Uniwersytet Śląski w Katowicach.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jednocząc się z Wami w tym trudnym czasie, oferujemy pomoc: Wam, Waszym dzieciom i przyjaciołom planującym edukację w Polsce. Otwieramy możliwości dodatkowej, specjalnej, celowej, wydłużonej rekrutacji dla obywateli Białorusi. Będziemy wspierać również naszych aktualnych białoruskich studentów, proponując zarówno wsparcie w zakresie nauki języka polskiego, wparcie psychologiczne, jak i możliwość rozwoju zawodowego

 – zapewniają w skierowanym do Białorusinów komunikacie władze uczelni.

Kandydatom na studia z Białorusi Uniwersytet Śląski oferuje dodatkowe 40 miejsc na studiach od tego roku akademickiego, wydłużony termin naboru – do 30 października 2020 r., możliwość uzupełnienia dokumentów związanych z podjęciem studiów do 31 listopada, elastyczne warunki terminu rozpoczęcia studiów i osobistego udziału w zajęciach, możliwość bezpłatnego zakwaterowania w akademikach Uniwersytetu Śląskiego przez pierwszy miesiąc, a w przypadku bardzo trudnej sytuacji materialnej studenta przez 4–8 miesięcy – na pisemną prośbę.

Studenci z zagranicy mogą też liczyć na pomoc tzw. buddies (opiekunów), czyli polskich i zagranicznych studentów w rozpoczęciu studiów i życia w Polsce, a także wsparcie informacyjne ze strony Biura Rekrutacji Cudzoziemców w zakresie podjęcia studiów, a także w trakcie ich odbywania.

Studentom z Białorusi Uniwersytet Śląski proponuje z kolei bezpłatne zajęcia z języka polskiego prowadzone przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ, możliwość bezpłatnego zakwaterowania w akademiach Uniwersytetu Śląskiego dla studentów, którzy zaliczą I semestr z najlepszymi wynikami, wsparcie psychologiczne oraz poradnictwo zawodowe i prawne ze strony Centrum Obsługi Studentów oraz Rzecznika Praw Studentów i Studenckiej Poradni Prawnej. Mogą też liczyć na pomoc w rozwoju indywidualnym poprzez Biuro Karier oraz angażowanie studentów w inicjatywy uczelniane oraz prace na rzecz uczelni - w formie wolontariatu, umów zleceń oraz innych form współpracy.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Uniwersytet Śląski #Białoruś #studia

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo