Kongres Krucjaty Młodych

  

1 grudnia w Warszawie już po raz trzeci odbędzie się Kongres Krucjaty Młodych, wyjątkowe spotkanie osób z całej Polski, które łączy przywiązanie do zasad katolickich oraz wola walki o cywilizację chrześcijańską w Polsce i na świecie. Dzisiaj ostatni dzień zapisów.

Kongres Krucjaty Młodych organizowany jest przez grupę młodych katolików świeckich skupionych wokół Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Przeznaczony jest nie tylko dla członków i sympatyków Krucjaty Młodych, ale także dla osób w wieku 18–30 lat, które jeszcze nie miały kontaktu z Krucjatą. Aby wziąć w nim udział, należy do 29 listopada 2012 r. (włącznie) zarejestrować się, wypełniając formularz na stronie http://kongres.krucjatamlodych.pl.

Kongres to także wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Dwa lata temu jego uczestnicy mogli wysłuchać twórczości sarmackiego barda Jacka Kowalskiego i Klubu Świętego Ludwika, a w ubiegłym roku do walki o cywilizację chrześcijańską zagrzewały energiczne rytmy Starego Olsy. W tym roku w ramach Kongresu Krucjaty Młodych odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Cristiada” (ZOBACZ ZWIASTUN) w reżyserii Deana Wrighta. Jest to najdroższa produkcja w historii kina meksykańskiego z gwiazdorską obsadą (m.in. Andy Garcia, Eva Longoria czy Peter O’Toole). Film opowiada o powstaniu meksykańskich katolików nazywanym Cristiadą (Krucjatą) przeciwko ateistycznej tyranii rewolucyjnych władz Meksyku z lat 1926–1935.

W programie tegorocznego Kongresu znajdą się także wykłady dotyczące m.in. zaangażowania katolików świeckich w dobie wiary w niewinność człowieka oraz podsumowanie akcji „Nie wstydzę się Jezusa”.

Tekst ukazał się w rubryce Kościół w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Ambasador USA złożyła kondolencje rodzinom ofiar tragedii w Tatrach

/ Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Wyrazy ogromnego współczucia dla rodzin ofiar tragedii w Tatrach złożyła przez Twittera amerykańska ambasador w Polsce Georgette Mosbacher. Według ostatnich informacji po polskiej stronie Tatr zginęły cztery osoby, po słowackiej jedna.

W czwartek po południu nad Tatrami przeszła burza. Kilkanaście osób zostało rażonych przez piorun m.in. w okolicy Giewontu.

"Usłyszałam właśnie o tragedii w Tatrach. Wyrazy ogromnego współczucia dla rodzin ofiar. Poszkodowanym życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia"

- napisała ambasador USA w Warszawie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl