PSL-Kukiz chwali premiera za współpracę w sprawie Białorusi

"Kolejne spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z ugrupowaniami sejmowymi ws. Białorusi uważam za dobre; widać, że konsultacje z opozycją są wdrażane" - ocenił w poniedziałek poseł PSL-Kukiz15 Marek Sawicki.

Marek Sawicki
flickr.com/ U.S. Department of Agriculture/CC BY-SA 2.0

Szef KPRM Michał Dworczyk uznał ponad trzygodzinną dyskusję premiera z politykami za "merytoryczną i owocną". Zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu liderów europejskich Morawiecki w imieniu Grupy Wyszehradzkiej przedstawi "Plan Marshalla" dla Białorusi, czyli projekt działań głównie gospodarczych.

Kolejne spotkanie ws. Białorusi uważam za dobre

 - zaznaczył Sawicki, wiceszef klubu parlamentarnego Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz'15).

Jednocześnie widać, że konsultacje z opozycją z poprzedniego spotkania są wdrażane. Przyjęto do realizacji w ramach programu solidarności z Białorusią kwestię uniwersytetu dla Białorusi - ta sprawa jest realizowana. Wierzymy, że także program stypendialny będzie rozszerzany, żeby wspierać młodzież białoruską, Białorusinów w chęci pozyskiwania wiedzy

- podkreślił poseł PSL.

Sawicki odniósł się także do kwestii współpracy gospodarczej Polski i Białorusi. Jego zdaniem "wsparcie dla polsko-białoruskiej izby gospodarczej powinno mieć większe znaczenie".

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PSL-Koalicja Polska #Kukiz 15 #PSL #Białoruś #Mateusz Morawiecki #Marek Sawicki

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo