Szokująca zbrodnia. Zabił swoją 73-letnią partnerkę za 100 złotych

Poznański sąd tymczasowo aresztował w poniedziałek 63-letniego podejrzanego o zabójstwo swojej 73-letniej partnerki. Ciało kobiety znaleziono w sobotę. Mężczyzna zadał ofierze kilkanaście ciosów nożem – przekazał rzecznik poznańskiej prokuratury.

policja.gov.pl

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział, że Krzysztof D. i 73-latka byli w związku i mieszkali razem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Wyjaśnił, że do zabójstwa doszło na tle rozliczeń finansowych. Twierdził, że kobieta zabrała mu 100 zł

– powiedział prokurator.

73-latka została zabita 7 września. Ciało ofiary w jej mieszkaniu odkrył w sobotę administrator budynku.

Podejrzany zadał pokrzywdzonej Krystynie M. kilkanaście ciosów nożem w różne części ciała. Potem zawinął ją w koc i ukrył ciało zakładając na głowę kobiety foliową torbę

- opisał prokurator.

Po zabójstwie Krzysztof D. dalej mieszkał w domu ofiary, w którym pozostawił jej ciało. Mężczyzna został zatrzymany, gdy wszedł do mieszkania w trakcie prowadzonych przez policję oględzin zwłok.

Krzysztof D. był osobą bezdomną. W poniedziałek poznański sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 63-latkowi za zabójstwo grozi kara od 8 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

 

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo