Kolekcja muzeum obejmuje ponad 67 500 eksponatów związanych z wydarzeniami 11 września i ich następstwami. Przedstawiają m.in. osobiste historie o stracie bliskich, współczuciu i próbach otrząśnięcia się z tragedii. Zgromadzono tam 900 przedmiotów osobistych jak też o monumentalnym charakterze.

Globalny wpływ ataków terrorystycznych 9/11 i nieprzemijalne znaczenie związanych z tym wydarzeń analizują programy edukacyjne, wykłady na żywo i prezentacje filmowe przeznaczone dla różnych odbiorców.

Pomnik Pamięci 11 września i towarzyszące mu Muzeum były zamknięte od początku marca, aby pomóc władzom Nowego Jorku w procesie kontroli rozprzestrzeniania koronawirusa. Bezpłatnie można je obecnie zwiedzać w poniedziałki.

Wszyscy odwiedzający i personel zobowiązani są do noszenia maseczek. Aby ułatwić zachowanie dystansu społecznego do 25 procent ograniczono dopuszczalną liczbę zwiedzających w porównaniu z normalnymi warunkami. Bilety należy kupować z wyprzedzeniem.

"Podczas tymczasowego zamknięcia pozostaliśmy niezłomni w naszym zaangażowaniu w upamiętnianie, edukowanie i inspirowanie. Z niecierpliwością czekamy na ponowne powitanie członków społeczeństwa, którzy będą osobiście składać hołd (ofiarom) w bezpiecznym i wyjątkowym otoczeniu”

- mówiła Alice M. Greenwald, prezes i dyrektor generalny Muzeum i Pamięci 9/11.

Na razie w Miejscu Pamięci i Muzeum nie są oferowane żadne wycieczki na miejscu. Wirtualne można zakupić na stronie: 911memorial.org/virtual.

Według organizatorów uczestnicy prezentacji będą mogli podziwiać panoramiczne widoki odbudowanego World Trade Center, odkrywać znaczenie Miejsca Pamięci, historię 11 września i tego, jak ludzie bezinteresownie zareagowali na następstwa ataków. Wycieczki będą prowadzone przez pracowników Miejsca Pamięci w języku angielskim.