Legenda Ajaxu Sjaak Swart - prywatnie przyjaciel nowego szkoleniowca Barcelony - twierdzi, że przyjście Mohameda Salaha do drużyny z Camp Nou jest możliwe.

Wiem, że Koeman go chce i wiem, że Salah chętnie przeniesie się do Barcy

- stwierdził były piłkarz drużyny z Amsterdamu w rozmowie z DAZN. Swart nie chciał zdradzić szczegółów, ale zapewniał, że wie o możliwym transferze z pewnego źródła.

Mohamed Salah w przyszłym sezonie może zagrać w FC Barcelona

Biorąc pod uwagę ostatnie kłopoty finansowe Barcelony spowodowane przez pandemię koronawirusa transfer gwiazdy Liverpoolu wydaje się być niemożliwy w tym sezonie. Ale w przyszłym? Salah mógłby być idealnym kandydatem do zastąpienia Leo Messiego, który został w drużynie tylko by "nie wdawać się w spór prawny". Po tych rozgrywkach Argentyńczyk będzie znów mógł jednak uruchomić "klauzulę odejścia" w swoim kontrakcie i zmienić klub.

Egipcjanin nie byłby również pierwszym piłkarzem z Anfield, który trafiłby do "Dumy Katalonii". Ten szlak przecierali w ostatnich latach Luis Suarez i Philippe Coutinho. Jedno jest pewne - Barcelona po klęsce w Lidze Mistrzów i utracie mistrzostwa Hiszpanii potrzebuje zmian. Początkiem rewolucji było zatrudnienie Ronalda Koemana, a nowy trener z pewnością będzie chciał sprowadzić na Camp Nou nowych piłkarzy.