PSG notuje fatalny start rozgrywek ligowych we Francji. Drużyna milionerów z Paryża w pierwszej kolejce - po fatalnym błędzie Marcina Bułki - przegrała z RC Lens. W drugiej rundzie spotkań paryżanie znów przegrali 0:1 - tym razem z Olympique Marsylia. Jedyną bramkę spotkania zdobył Florian Tahuvin już w 31. minucie spotkania.

PSG fatalnie rozpoczęło sezon, a piłkarzom puszczają nerwy

Do dantejskich scen doszło w przedłużonym czasie gry. Paryżanie byli wyraźnie zirytowani, że spotkanie nie przebiega po ich myśli - mimo dużej przewagi nie byli w stanie doprowadzić chociażby do wyrównania. Już w 96. minucie na środku murawy doszło do przepychanki Leandro Paredesa z Dario Benedetto. Do bójki dołączyli pozostali gracze obu drużyn. W rezultacie arbiter pokazał pięć czerwonych kartek. Oprócz prowodyrów zajścia z boiska wylecieli Neymar, Layvin Kurzawa oraz Jordan Amavi.

Arbiter pokazał pięć czerwonych kartek podczas meczu PSG z Olympique Marsylia

O tym jak nerwowe było to spotkanie świadczy, że sędzia pokazał oprócz pięciu czerwonych również czternaście żółtych kartek. PSG, które zmaga się problemami z koronawirusem - w meczu z OM nie wystąpił z tego powodu Kylian Mbappe - zajmuje 18 miejsce w tabeli. Tym sposobem murowany kandydat do mistrzostwa i finalista ostatniej Champions League znalazł się nieoczekiwanie w strefie spadkowej.