W sobotę odbyła się manifestacja "Gdańsk dla wszystkich - wspólnie przeciw wykluczeniom", organizowana m.in. przez środowiska LGBT. Wśród grupy zebranych osób wyróżniała się kobieta niosąca wizerunek waginy z koroną.

Daniel Nawrocki, młodzieżowy działacz PiS, radny Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska, zamieścił na Twitterze nagranie, na którym widać, jak niosąca transparent kobieta w sposób obelżywy zwraca się do działaczki Anny Kołakowskiej.

[Uwaga - materiał zawiera wulgaryzmy!]

Okazuje się, że teraz Nawrocki napotyka na pogróżki pod swoim adresem oraz żądania usunięcia filmu. Informują o tym na Twitterze pomorscy działacze PiS.

W pobliżu zgromadzenia zorganizowanego przez stowarzyszenie "Wszystko dla Gdańska" manifestowali działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Demonstrujący mieli ze sobą duży transparent z napisem "Gdańsk przeciwko tęczowej agresji". Skandowali m.in. "Stop tęczowej prowokacji", "Wolność słowa dla patriotów", "LGBT Pomorze mówi nie" oraz "Stop tęczowej hipokryzji".

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. sztab. Mariusz Chrzanowski przed sądem za zakłócenie porządku publicznego odpowie... mężczyzna, który próbował wyrwać tęczowej aktywistce transparent z waginą. Ponadto funkcjonariusze podjęli interwencję wobec kobiety, która zakłóciła legalne zgromadzenie. Oprócz tego policja wylegitymowała także 23 osoby ze zgromadzenia, które nie zostało wcześniej zgłoszone do Urzędu Miejskiego.