West Ham przegrał w pierwszej kolejce Premier League z Newacastle United po golach Calluma Willsona i Jeffa Hendricka. Przy pierwszej z bramek zdecydowanie lepiej mógł zachować się Łukasz Fabiański. Polak próbował wypiąstkować dośrodkowanie Hendricka, ale spóźnił się do piłki i napastnik rywali z bliska umieścił ją w siatce.

Newcastle ograło West Ham, a Łukasz Fabiański zebrał kiepskie noty po wznowieniu rozgrywek Premier League

Polski bramkarz w ocenie ekspertów był jednym z najsłabszych piłkarzy na boisku. Portal Sofascore ocenił jego występ na 6/10, a lokalna prasa zauważyła, że powinien zareagować szybciej przy sytuacji bramkowej z 56. minuty. W ostatnim sezonie "Młoty" niemal do końca walczyły o utrzymanie. Po nieudanej inauguracji rozgrywek można przypuszczać, że obecny nie będzie dużo lepszy.

Na przeciwnym biegunie jest Mateusz Klich. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Liverpoolem. Chociaż Leeds ostatecznie przegrało 3:4, to taki rezultat beniaminka z aktualnym mistrzem powodu do wstydu nie przynosi, a BBC pisze o "perfekcyjnej technice" Klicha i chwali zespół "Pawi" za odważną grę z "The Reds".