Jarosław Kaczyński na... TikToku. Zainaugurował nową akcję Prawa i Sprawiedliwości - #StopFurChallenge

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, który nieczęsto angażuje się w kampanie w mediach społecznościowych, pojawił się w popularnym wśród młodzieży serwisie TikTok. Zainaugurował tam nową internetową akcję - #StopFurChallenge, mającą na celu promowanie "Piątki dla zwierząt". - Dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec - mówił w krótkim nagraniu Jarosław Kaczyński.

foto w tle: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska' twitter.com [screenshot]

Dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w mediach społecznościowych akcję #StopFurChallenge, której uczestnicy mają wyrażać poparcie dla tzw. "Piątki dla zwierząt", czyli projektu, który przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane.

Akcję zainicjował prezes partii, Jarosław Kaczyński, który pojawił się w nagraniu udostępnionym na profilu Forum Młodych PiS w popularnym serwisie TikTok. 

- To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca - powiedział Kaczyński.

Do udziału w akcji nominował premiera Mateusza Morawieckiego oraz Krzysztofa Sobolewskiego, szefa Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. 

"Chciałbym nominować (...) do tego, by dalej w tym kierunku działali, żeby ta akcja się udała, bo naprawdę jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom, szczególnie dobrym ludziom"

- podkreślił prezes PiS.

Na pierwszą odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Na Twitterze krótki filmik zamieścił nominowany Krzysztof Sobolewski.

- Kochajmy zwierzaki i wspierajmy tę ustawę, która może dużo pomóc, aby ochrona tych zwierzaków, które same sobie nie pomogą, była tylko i wyłącznie lepsza

- powiedział poseł PiS. Do udziału w #StopFurChallenge nominował kolejne osoby - Pawła Szefernakera, Witolda Bańkę oraz Anetę Kordowską.


We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt i poinformował, że gotowy jest projekt ustawy w tej sprawie. "Liczymy na ponadpartyjne poparcie w tej sprawie" - zaznaczył.

Projekt, który został w piątek złożony w Sejmie, dotyczy ochrony zwierząt. Zakłada m.in. humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

##StopFurChallenge

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo