Praga: Koniec automatów do gier hazardowych

Zgodnie z podjętą przez radę miejską Pragi uchwałą, od 1 stycznia przyszłego roku zabronione będą na terenie czeskiej stolicy automaty do gier hazardowych. Jednak automaty już funkcjonujące mają działać aż do wygaśnięcia udzielonych na nie licencji, co nastąpi w ciągu trzech lat.

Tomasz Sienicki [user: tsca, mail: tomasz.sienicki at gmail.com] / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)

Przeciwni uchwale byli radni dwóch ugrupowań centroprawicowych - kierowanego przez premiera Andreja Babisza ruchu ANO oraz opozycyjnej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS). Ich zdaniem, zakaz nie ograniczy zainteresowania hazardem, pozbawi za to Pragę znacznych wpływów finansowych.

Inicjatorzy uchwały wskazują, że dzięki niej znikną zarejestrowane oficjalnie jako prowadzące gry kasyna, w których jednak oferuje się tylko nieatrakcyjne ich rodzaje jak rzucanie kości, a faktyczny utarg przynoszą tam automaty. Spośród 101 oficjalnie funkcjonujących obecnie praskich kasyn większość ma mieć właśnie taki charakter.

Natomiast zdaniem radnych ANO i ODS, zakaz spowoduje tylko przeniesienie automatów tuż poza granice miasta. W ubiegłym roku wpływy podatkowe Pragi z gier hazardowych wyniosły 770 mln koron (129 mln złotych), w tym 422 mln koron (71 mln złotych) z automatów. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#hazard #automat #Czechy #Praga

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo