Rzecznik Praw Dziecka o wniosku opozycji: Ten atak utwierdza mnie tylko w tym co robię

Ten atak, który jest przepuszczony na mnie, utwierdza mnie tylko w tym, co robię - powiedział dziś Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak o wniosku KO o odwołanie go z funkcji RPD. Dodał, że nie jest tak, że ataki na niego są nie tylko ze strony opozycji.

Mikołaj Pawlak / By Sejm RP - Konferencja "Samorząd Przyjazny Rodzinie", CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80473734

Koalicja Obywatelska, która chce odwołania Pawlaka z funkcji Rzecznika Praw Dziecka, złożyła w piątek w Sejmie wniosek w tej sprawie. Parlamentarzyści KO zarzucają Pawlakowi, że w swej pracy kieruje się fundamentalizmem, a jego wypowiedzi naruszają godność dzieci.

Mikołaj Pawlak w Polsat News odniósł się do tego wniosku.

Jak zaznaczył, już kilka dni temu Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wskazał, że Rzecznika Praw Dziecka nie można w ten sposób odwołać. 

- Ten atak, który jest przepuszczony na mnie utwierdza mnie tylko w tym, co robię

- powiedział. Dodał, że nie jest tak, że ataki na niego są tylko ze strony opozycji, "a strona rządowa, czy też obecnie obowiązujący układ władzy mnie chwali".

- Ja bardzo często zwracam się w takich tematach, które są trudne dla władzy, chociażby początek pandemii i świadczenia socjalne dla dzieci, chociażby teraz na początku roku utrudnienia dla dzieci chorych, z niepełnosprawnościami w związku z pandemią, wywołały pewne zamieszanie. Dlatego, ja utwierdzam się w tym, że skoro jestem atakowany przez opozycję za respektowanie, przestrzeganie prawa. Skoro negatywnie niektóre moje wystąpienia są odbierane - ponieważ wskazuje na niedomaganie prawa, na to żeby prawo zmienić, dostosować dobra dzieci - ze strony rządowej, to znaczy, ze postępuję dobrze 

- mówił Pawlak.

Pytany, czy poda się do dymisji odpowiedział: "Absolutnie nie, chronię dzieci i stoję na ich straży".

W piątek Senat wysłuchał informacji o działalności Rzecznika Praw Dziecka w 2019 roku. Mikołaj Pawlak pełni swój urząd od grudnia 2018 r. Podczas piątkowej debaty przekonywał, że jako Rzecznik podejmuje "działania zmierzające do ochrony dzieci przed przemocą, okrucieństwem, deprawacją, demoralizacją, wyzyskiem, zaniedbaniem i każdym innym złym traktowaniem".

Inaczej jego pracę ocenia opozycja, która chciałaby zmiany na tym stanowisku.

- Koalicja Obywatelska składa dzisiaj wniosek o odwołanie pana Rzecznika Praw Dziecka, ponieważ sprzeniewierzył się on ślubowaniu, które złożył w momencie, w którym tym rzecznikiem został

- powiedziała na konferencji prasowej posłanka Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. 

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mikołaj Pawlak #rzecznik praw dziecka #RPD #KO #Koalicja Obywatelska

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo