Prawo i Sprawiedliwość zyska nowych koalicjantów? Polityk KP: To jedyne racjonalne działanie

Jarosław Sachajko z Koalicji Polskiej nie ma wątpliwości, że formacja złożona z działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz'15 powinna wejść w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. - To jest jedyne racjonalne działanie - ocenił.

j
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Poseł Koalicji Polskiej, Jarosław Sachajko pytany był dzisiaj w RMF FM, czy PSL-Kukiz15 powinien wejść w koalicję z PiS.

- Powinniśmy wejść w koalicję z PiS, żeby zmieniać rzeczywistość. To jest jedyne racjonalne działanie. Nie poszedłem do polityki po to, żeby za czyjeś pieniądze sobie dobrze żyć, tylko po to, żeby zmieniać rzeczywistość dla moich dzieci, żeby za kilka lat, jak skończą studia nie wyjeżdżały z Polski

 - stwierdził parlamentarzysta.

Sachajko odniósł się także do wypowiedzi prezesa PSL, który zaprzecza, że klub jest zainteresowany koalicją z PiS.

- Mamy również Radę Programową Koalicji Polskiej, na czele której stoi Paweł Kukiz, a członkiem jest Elżbieta Bińczycka (Unia Europejskich Demokratów) i wszystkie podmioty wchodzące do tego tworu. Powinniśmy się spotkać z PiS i ustalić, czy jest możliwość współpracy. Widzimy zupełnie inny system sprawowania władzy, choćby ten szwajcarski, gdzie rząd tworzy siedem partii, które budują się wewnątrz, realizują swoje kawałki na rządzenie - mówił polityk.

Dopytywany, czy otrzymał ofertę objęcia teki ministra rolnictwa od PiS, powiedział, że "taka propozycja bezpośrednio nie padła".

- Sprawowanie polityki rządzenia przez Koalicję Polską to nie pójście po pieniądze i spółki Skarbu Państwa, tylko chcemy konkretnie realizować nasz program, i to mnie boli - zaznaczył.

W czwartek odbyła się kolejna tura rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy w sprawie rekonstrukcji rządu. Rekonstrukcja rządu związana jest także z nową umową koalicyjną PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia, która dotyczy nie tylko kwestii obsady stanowisk, ale także spraw programowych. Dotychczasowa umowa koalicyjna obowiązywała do wyborów prezydenckich.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, RMF FM

 

#Sejm #Zjednoczona Prawica #Koalicja Polska #PSL

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo