Futra dla Rosjan

  

W tym tygodniu dużo mówiło się o projekcie nowelizacji ustawy autorstwa PiS dotyczącej zwiększenia ochrony zwierząt. Główne założenia projektu ustawy przewidują zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy Ministerstwie Rolnictwa.

Projekt nazwano „Piątką dla zwierząt” i zapewne pod tą nazwą będzie funkcjonował w przestrzeni medialnej. To jeden z tych nielicznych projektów ustawy, który trudno będzie krytykować opozycji, bo jak powiedział Jarosław Kaczyński: „To jest ustawa, którą z całą pewnością poprą w Polsce wszyscy dobrzy ludzie. Jestem o tym przekonany”. Jednak innego zdania jest lider Konfederacji Krzysztof Bosak, który stwierdził, że jeżeli PiS to przegłosuje, to nigdy więcej nikt uczciwy nie powinien nazwać tego obozu Zjednoczoną Prawicą. To ciekawa, ale przewidywalna konkluzja, ponieważ ustawa uderza w szczególności w rosyjskich importerów skór. Futro w Rosji to przede wszystkim tradycja, a w drugiej kolejności moda i rynek rosyjski jest w stanie przyjąć każdą ilość skór. Jednak, panie pośle, proszę pamiętać, że futra w Rosji są dostępne jedynie dla najbogatszych.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts