Za posiadanie znacznej ilości narkotyku grozi kara więzienia do 10 lat. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi w tej sprawie śledztwo – podała policjantka.

19-letnia zielonogórzanka i 20-letni mieszkaniec sąsiedniego pow. świebodzińskiego wpadli w ręce policjantów przed tygodniem. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w jednym z aut stojących na parkingu, na obrzeżach miasta mogą być osoby zajmujące się handlem zakazanymi substancjami.

Na miejsce szybko dotarł patrol i mundurowi sprawdzili podejrzany samochód. Były w nim cztery osoby – kobieta i trzech mężczyzn. 19-latka miała woreczek strunowy, w którym znajdowało się ponad 100 tabletek ecstasy, a także zwitki folii aluminiowej z amfetaminą i metamfetaminą

– dodała Barska.

Amfetaminę miał przy sobie również 20-latek. Ta dwójka została zatrzymana pod zarzutem posiadania narkotyków. Dołączył do nich jeden z dwóch pozostałych mężczyzn siedzących w samochodzie. Okazało się bowiem, że był poszukiwany przez zielonogórską prokuraturę.