KAS zatrzymała "dostawczak". W środku ponad milion nielegalnych papierosów

Mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 1,2 mln nielegalnych papierosów o wartości rynkowej ok. 700 tys. zł. Papierosy przewożone były w "dostawczaku" i ukryte w pudełkach podobnych do opakowań na pizzę - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

www.mazowieckie.kas.gov.pl

Jak podała warszawska IAS, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali na terenie województwa łódzkiego samochód dostawczy prowadzony przez 39-letniego kierowcę.

"Okazało się, że w pudełkach przypominających opakowania na pizzę przewoził 1,2 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy"

– czytamy w komunikacie Izby.

KAS przeprowadziła w związku z tym dalsze działania na jednej z posesji w powiecie sochaczewskim, gdzie ujawniono ponad 11 tys. sztuk papierosów, 9,5 kg tytoniu oraz niemal 300 kg poligrafii z nadrukami znanych, zagranicznych firm tytoniowych.

"Właścicielka posesji oświadczyła, że wynajmuje jedno z pomieszczeń. W trakcie jej przesłuchania na teren posesji wszedł mężczyzna, który przyznał, że zabezpieczone wyroby tytoniowe należą do niego. Ich rynkowa wartość to prawie 700 tys. zł"

– zrelacjonowała IAS.

Mężczyźni zostali przesłuchani i przyznali się do zarzucanych im czynów. "Za nabycie i przewóz towarów bez polskich znaków akcyzy, a także za pomoc przy ich przechowaniu lub ukryciu, grozi im kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3. Możliwe jest również zastosowanie obu tych sankcji łącznie" – poinformowała IAS.

Dalsze postępowanie w tej sprawie, jak zapowiadają celnicy, prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#papierosy #kas #dostawczak

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo