W PE kolejne polskie spotkanie ws. Białorusi

Przedstawiciele polskich partii zasiadających w Parlamencie Europejskim spotkają się dziś, żeby rozmawiać na temat możliwych wspólnych działań dotyczących Białorusi - dowiedziano się ze źródeł w Brukseli.

Parlament Europejski
pixabay.com/hpgruesen/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Z inicjatywą wystąpił szef delegacji PO Andrzej Halicki, który zaprosił swoich odpowiedników z innych ugrupowań. W minionym tygodniu po raz pierwszy od lat, tym razem z inicjatywy PiS, odbyło się posiedzenie Klubu Polskiego, czyli spotkania wszystkich polskich eurodeputowanych należących do wszystkich frakcji.

Za pośrednictwem łączy wideo wziął w nim także udział premier Mateusz Morawiecki.

Współorganizatorka posiedzenia europosłanka Anna Fotyga (PiS) mówiła po nim, że już od dłuższego czasu polscy europosłowie reprezentują wspólne stanowisko w sprawie Białorusi.

Tematem konsultacji polskich eurodeputowanych jest kwestia debaty i rezolucji w sprawie Białorusi, która ma być przyjęta w przyszłym tygodniu na sesji plenarnej PE. Rozmowy dotyczą też Nagrody im. Sacharowa za wolność myśli, którą europarlament przyznaje co roku jesienią.

Posiedzenia Klubu Polskiego, czyli zebrania wszystkich europosłów z Polski, odbywały się dość często po przystąpieniu Polski do UE, ale później, przez rozgrzanie konfliktu politycznego i przeniesienie sporów również na poziom europejski, przestały być organizowane.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PE #Białoruś

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo