Poniedziałek w Opolu należał do sceny alternatywnej, dla wielu melomanów być może najciekawszej, można by rzec – bez zadęcia.

Pierwszą część wieczoru uświetnił fenomenalny recital  na 50-lecie istnienia zespołu SBB. Legendarna grupa będąca prekursorem muzyki eksperymentalnej w Polsce do udziału w koncercie zaprosiła gości, m.in. Natalię Sikorę, Staszka Soykę czy Abradab.

Druga część wieczoru poświęcona była wybitnemu prozaikowi, publicyście „Gazety Polskiej” Markowi Nowakowskiemu. O cenionym pisarzu można było się bardzo dużo dowiedzieć z prezentowanych podczas koncertu felietonów i rozmów z jego najbliższymi. Artyści, którzy w poniedziałek wystąpili na scenie, oddali mu prawdziwy muzyczny hołd. Świetne koncerty zagrali m.in. Luxtorpeda, Grubson, Eldo czy Pablopavo i ludziki (Paweł Sołtys, czyli Pablopavo, jest laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego).

Wisienką na torcie był koncert zespołu Armia, obchodzącego 35-lecie istnienia. To było wymarzone zakończenie opolskiej imprezy.

Więcej już jutro na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”. Polecamy!