W najnowszym numerze „GP”: Sprawa Bońka. Sąd w Warszawie przebił komunistyczną cenzurę

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 9 września) polecamy szczególnie materiał okładkowy – „Sprawa Bońka. Sąd w Warszawie przebił komunistyczną cenzurę” oraz tekst na temat tajemnicy transferu Zbigniewa Bońka do Juventusu Turyn. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

„Choć warszawski sąd nie znał treści kolejnego artykułu Piotra Nisztora do „Gazety Polskiej” na temat powiązań Zbigniewa Bońka, to nałożył na dziennikarza roczny zakaz publikacji o szefie PZPN. – Oni się niczego nie boją i stosują te same techniki, co w czasach komuny. Dla „swoich” mają specjalne przywileje”.
- skomentował wyrok Krzysztof Wyszkowski.

„To był jeden z najgłośniejszych transferów 1982 roku w Europie. Zbigniew Boniek, obecny prezes PZPN, opuścił Widzew Łódź, w którym występował przez siedem sezonów, i przeniósł się do Juventusu Turyn, gdzie stworzył doskonały tercet z Paolo Rossim i Michelem Platinim. Czy zagraniczną karierę ułatwiły Bońkowi PRL-owskie służby?”
- czytamy w artykule Jacka Liziniewicza.

Ponadto w numerze:

  • Czajka, która brzydko pachnie 

„Przed powtórną gigantyczną awarią w warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka” ostrzegali już wiele miesięcy temu inżynierowie, eksperci i politycy. Mimo to władze Warszawy nie wyciągnęły z wydarzeń w 2019 roku żadnych wniosków. Okolicom stolicy i północnego Mazowsza znów grozi katastrofa ekologiczna, a podatnicy stracą kolejne dziesiątki milionów złotych”.
- czytamy w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.

  • Finansowe eldorado ludzi Trzaskowskiego 

„Średnio 25 tys. zł miesięcznie w 2019 roku zarabiali wiceprezydenci Warszawy. Jednak prezes podległego Ratuszowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które zarządza oczyszczalnią „Czajka”, zgarniała 11 tys. więcej!”
– wynika z ustaleń „Gazety Polskiej”.

  • Rozmowa z Prokuratorem Krajowym Bogdanem Święczkowskim 

„Plan zabicia mnie został ujawniony w toku sprawy dotyczącej korupcji w zakładzie karnym. Okazało się, że dwóch osadzonych podjęło działania, by się mnie pozbyć. Potencjalny zabójca miał nawet dostać broń z tłumikiem i amunicję. W przeszłości doprowadziłem do skazania za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa jednego z osadzonych, którzy organizowali na mnie zamach.
– mówi Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski”. Rozmawia Dorota Kania.

  • Wałęsa - skutecznie zbrukał „Solidarność” 

„Niestety, mają rację ci, którzy mówią, że Wałęsy nie da się wygumkować z polskiej historii. Już z dzisiejszej perspektywy da się stwierdzić, że jego rola była ogromna i niedoceniana, szczególnie w III RP. Nie doceniamy, jak bardzo przyczynił się do zbrukania mitu Solidarności oraz tego, że stracił on dla Polaków atrakcyjność i moc przerabiania „zjadaczy chleba w aniołów”. I jak skutecznym był narzędziem, z pomocą którego o ćwierć wieku wstrzymano powstanie niepodległej Polski”.
- więcej w artykule Piotra Lisiewicza.
 

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.gazetapolska.pl/ oraz pod numerem telefonu 722 111 655.

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska #Zbigniew Boniek

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo