Zlikwidowano nielegalny salon gier

Policjanci z funkcjonariuszami KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający w Sulechowie (Lubuskie); zabezpieczyli w nim cztery nielegalne automaty - poinformowała we wtorek Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

pxhere

Dodała, że właścicielom tego typu urządzeń wykorzystywanych bez zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności i grzywna w wysokości nawet 400 tys. zł.

Informację o kolejnym już nielegalnym salonie gier hazardowych działającym w Sulechowie zdobyli tamtejsi dzielnicowi. Został on zorganizowany w jednym z kontenerów w centrum miasta.

- W ub. tygodniu podjęli działania wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W kontenerze znajdowały się cztery automaty, które nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji

- powiedziała policjantka.

Wkrótce przez Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp. zostanie wszczęte postępowanie karno-skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

Barska przypomniała, że organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Kodeksu karnego-skarbowego w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie.

Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy zł grzywny od jednego urządzenia, a wynikają one z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej.

Lokal, w którym odbywają się gry hazardowe, nie może być bliżej niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#hazard #KAS #policja #salon gier hazardowych #hazard #KAS #automat #Zielona Góra #Sulechów

as,as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo