Mężczyzna ukrył się przed policją w wersalce

Mężczyzna ukrył się przed policją w wersalce, kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi jego mieszkania – poinformowała dzisiaj rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

flickr

Policjanci wspólnie z pracownikami zakładu energetycznego w Kaliszu zapukali do drzwi jednego z mieszkań w centrum Kalisza. Z ich ustaleń wynikało, że w tym lokalu mogło dojść do kradzieży energii elektrycznej.

Drzwi otworzyła przebywająca w mieszkaniu nastolatka, która starała się przekonać funkcjonariuszy, że rodziców nie ma w domu.

- Policjanci nie dali się zwieść zapewnieniom dziewczyny. W trakcie przeszukania mieszkania znaleźli ojca nastolatki w wersalce

- powiedziała Anna Jaworska-Wojnicz.

Okazało się, że w mieszkaniu wykonano połączenia instalacji elektrycznej w taki sposób, że doszło do całkowitego pominięcia licznika.

38-latek został zatrzymany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

- Sprawca musi dodatkowo liczyć się z konsekwencjami ze strony dostawcy energii. Na osobę, która nielegalnie pobiera prąd lub paliwo gazowe z sieci, przedsiębiorstwo energetyczne może nałożyć karę pieniężną. Może również wstrzymać dostarczanie energii lub gazu

- poinformowała rzecznik kaliskiej policji. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#wersalka #Kalisz #policja

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo