Emilewicz zapowiada program "Poland Business Harbour". Zaprasza "firmy szukające bezpiecznego miejsca"

Uruchamiamy program adresowany do firm, freelancerów, start-upów, które dziś czują bardzo dużą niepewność polityczną na Białorusi i szukają bezpiecznego miejsca - poinformowała dziś w Karpaczu wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz / fot. archiwalne niezalezna.pl

- Premier Mateusz Morawiecki zobowiązał nas do tego, aby przygotować program, który sprawi, że młode spółki technologiczne, firmy, które dzisiaj są aktywne i działają na rynku białoruskim znalazły swoją bezpieczną zatokę, swój bezpieczny port w Polsce

- powiedziała na briefingu prasowym Emilewicz podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Jak wskazała, dlatego resort uruchamia program "Poland Business Harbour".

- To jest program adresowany dla firm, zarówno dla freelancerów, start-upów, małych i średnich, ale i dużych firm, które dziś, czując bardzo dużą niepewność polityczną dla Białorusi, szukają bezpiecznego miejsca

- powiedziała Emilewicz.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne potrwa do czwartku. Jak informują organizatorzy, główną osią dyskusji Forum są najważniejsze wyzwania o charakterze politycznym, społecznym i gospodarczym, jakie stoją przed Europą Środkowo-Wschodnią. Zaplanowano prawie 200 tematów paneli dyskusyjnych oraz seminariów.

Podobnie jak w latach poprzednich zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku, Nowa Kultura Nowej Europy oraz Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Białoruś #Jadwiga Emilewicz

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo