Rekonstrukcja z dreszczykiem 

  

Przed PiS twardy orzech do zgryzienia – jak zrekonstruować gabinet Mateusza Morawieckiego, by i wilk był syty, i owca cała. Zjednoczonej Prawicy potrzeba nie tyle kontynuacji, ile rozpędu i wielkich inwestycji.

Już sam premier dał do zrozumienia kilka tygodni temu, że bez zmian personalnych obóz rządowy może przegrać następne wybory parlamentarne. Jak jednak dokonać rekonstrukcji przy dość wygórowanych ambicjach Zbigniewa Ziobry z jednej strony i Jarosława Gowina z drugiej? Bez szabelek Solidarnej Polski i Porozumienia nie ma mowy o utrzymaniu sejmowej większości. Z drugiej strony bez PiS koalicjanci praktycznie nie mają szans jako samodzielne byty. Rządowej układance nie sprzyjał ostatni wywiad prasowy z byłym szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem, który wyjawił, że Morawiecki jest oponentem Ziobry. Przed nami gorąca polityczna jesień. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts