Co dalej z Nord Streamem 2?

  

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas w wywiadzie dla dziennika „Bild am Sonntag” wezwał rząd Rosji do współpracy i wyjaśnienia próby otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. – Liczę na to, że Rosjanie nie skłonią nas do zmiany stanowiska w sprawie Nord Streamu 2. Mamy stanowcze oczekiwania wobec rządu rosyjskiego, że rozwiążą tę poważną sprawę kryminalną – powiedział Maas.

To pierwsza tak mocna wypowiedź wysokiego rangą polityka z gabinetu kanclerz Angeli Merkel dotycząca zatrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2. To trochę dziwne, że po wieloletniej dobrej współpracy obu rządów dopiero sprawa Nawalnego spowodowała wątpliwości co do kontynuacji przedsięwzięcia. Warto przypomnieć, że budowa gazociągu (do ułożenia zostało tylko 160 km) została zatrzymana ponad pół roku temu z powodu amerykańskich sankcji. W lipcu w Kongresie Stanów Zjednoczonych został wprowadzony projekt ustawy o sankcjach dotyczących Nord Streamu 2, którego przyjęcie spowoduje całkowite zatrzymanie budowy. Czy sprawa Nawalnego mogła być pretekstem dla niemieckiego rządu, który dzięki temu może wyjść z twarzą z tego kontrowersyjnego dla Europy projektu?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts