75-latka oszukana "na wnuczka". Policja w Opolu poszukuje młodej kobiety

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu opublikowała na swojej stronie internetowej portret pamięciowy kobiety podejrzewanej o udział w oszustwie. Poszukiwana mogła uczestniczyć w wyłudzeniu od 75-letniej mieszkanki Brzegu 40 tysięcy złotych.

opolska.policja.gov.pl

Według ustaleń policji, kobieta, której portret opublikowano na stronie internetowej, może mieć związek z oszustwem, do którego doszło pod koniec czerwca w Brzegu. Jego ofiarą padła 75-latka.

Jak ustalono, do mieszkanki Brzegu zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej wnuka. Poinformował ją, że jeden z członków rodziny spowodował wypadek i potrzebuje natychmiastowej pomocy finansowej. Seniorka musiała wpłacić wysoką kaucję, aby "wnuczek" uniknął kary więzienia. Długo się nie zastanawiając, wypłaciła w banku wszystkie oszczędności. Chwilę później, na ulicy przekazała 40 tys. zł kobiecie, która miał być adwokatem członka rodziny.

Zajmujący się sprawą policjanci ustalili rysopis podejrzewanej. To kobieta w wieku około 26 lat, szczupła, wzrost około 160 cm, włosy czarne, cera śniada. Osoby, które znają jej tożsamość lub wiedzą, gdzie może przebywać, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu pod nr tel. 47 86 332 03.

Policja zapewnia anonimowość osobie, która udzieli jej pomocy w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanej.

(opolska.policja.gov.pl)

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo