Trudno cokolwiek mi powiedzieć. Nawet nie pamiętam samego rzutu, tylko radość po nim. Dopiero jak odtworzyłem na wideo próbę, mogę powiedzieć, że była bliska perfekcji, ale rekordu świata nie poprawiłem, więc jest jeszcze trochę rezerwy. Jestem nadal młody i mam nadzieję, że w przyszłości uda się rzucić dalej niż Jan Żelezny. W tej chwili jestem po prostu w szoku

- powiedział na antenie TVP Sport Vetter, którego dziadek w 1941 roku urodził się w... Chorzowie.

Johannes Vetter rzucił oszczep na rewelacyjną odległość

Najlepszy wynik w historii od 25 maja 1996 roku należy do Czecha Zeleznego - 98,48. W niedzielę najlepszy z Polaków Marcin Krukowski był drugi - 84,62. Zadowolona ze swojego występu była także Maria Andrejczyk, która odległością 65,70 wygrała konkurs oszczepniczek. "Bomba" - skomentowała wynik, który jest jej drugim w karierze.

Niewiele do rekordu Polski w biegu na 1500 m zabrakło Ennaoui. Wicemistrzyni Europy przegrała z utytułowaną Brytyjką Laurą Muir - 3.58,24, ale jej czas 3.59,70 jest tylko o 0,48 s gorszy od rezultatu Lidii Chojeckiej sprzed 20 lat. Wcześniej tylko dwie Polki w historii pokonały ten dystans poniżej czterech minut. Poza Chojecką dokonała tego też Anna Bukis.

Gdyby ktoś rok temu mi powiedział, że będę tak szybko biegała, wzięłabym to w ciemno, ale teraz czuję lekki niedosyt, bo przyjechałam do Chorzowa z myślą, by poprawić rekord kraju

- przyznała Ennaoui.

Cieszę się, że mogę być w tym miejscu, na takiej wysokości

– powiedział tyczkarz Piotr Lisek po wygraniu konkursu wynikiem 5,82 m.  Podkreślił, że tegoroczne przygotowania były – z racji pandemii koronawirusa – trudne.

Optymalnie nie mogliśmy się przygotować. Ja jestem zadowolony z sezonu. Dzisiejszy wynik to naprawdę dla mnie wysoko. Mam nadzieję, że nie napiszecie, iż wygrałem słabym wynikiem.

Aniołki Matusińskiego nie zawiodły podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej

Kolejny dobry bieg na 400 m zaliczył Karol Zalewski. Mistrz Polski wygrał czasem 45,74. W rywalizacji kobiet po doskonałym finiszu wygrała Justyna Święty-Ersetic. Mistrzyni Europy uzyskała wynik 51,33 i na ostatnich metrach wyprzedziła Holenderkę Lieke Klaver - 51,61 i Igę Baumgart-Witan - 52,04. To najlepsze tegoroczne rezultaty Polek.

Coraz bliżej granicy 80 m jest Paweł Fajdek. Czterokrotny mistrz świata uzyskał wynik 79,81 i po raz pierwszy w sezonie pokonał brązowego medalistę igrzysk Wojciecha Nowickiego - 78,88. A u pań triumfowała Francuzka Alexandra Tavernier - 74,12, przed Malwiną Kopron - 72,37.