Młodzieżówka PiS zakasze rękawy. "Czeka nas stworzenie atrakcyjnego programu dla młodych"

Musimy dobrze wykorzystać najbliższe trzy lata, czeka nas m.in. stworzenie atrakcyjnego programu dla młodych ludzi; w najbliższych miesiącach odbędziemy spotkania formacyjne w każdym z 41 okręgów wyborczych - napisał w liście do działaczy Forum Młodych PiS szef tej organizacji Michał Moskal.

fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Moskal podziękował też członkom Forum Młodych za zaangażowanie w ostatnie kampanie wyborcze. "W ostatnich wyborach, w których bezapelacyjne zwycięstwo odniósł nasz kandydat - prezydent Andrzej Duda, to właśnie my jako Forum Młodych byliśmy cichymi bohaterami, przemierzając tysiące kilometrów w Dudabusie, rozdając materiały wyborcze, uczestnicząc w licznych wydarzeniach na kampanijnym szlaku" - napisał Moskal w liście opublikowanym w sobotę w mediach społecznościowych.

"Musimy dobrze wykorzystać najbliższe trzy lata, jakie mamy do kolejnych wyborów. Czeka nas nie tylko stworzenie atrakcyjnego programu dla młodych ludzi, ale też określenie się jako silnego konserwatywnego głosu naszego pokolenia poprzez aktywny udział w toczonych w przestrzeni publicznej dyskusjach, inicjatywach legislacyjnych, ale także codzienna praca formacyjna wzmacniająca nas jako środowisko Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości"

- podkreślił Moskal.

Zaznaczył, że Forum w pierwszej kolejności zajęło się trzema tematami: ochroną środowiska naturalnego, równouprawnieniem płacowym kobiet oraz humanitarnym traktowaniem zwierząt. Dodał, że tematy te, choć do tej pory - jak stwierdził - "zawłaszczone" przez lewicę, muszą być obecne także w prawicowej dyskusji.

"A oddanie w nich pola naszym politycznym oponentom doprowadzić może jedynie do wypaczenia przez nich prawdziwej istoty rzeczy. Obszary te są uzupełnieniem idei, które leżą u podstaw działalności naszej partii, czyli szacunku dla przyrodzonej i niezbywalnej godności każdego człowieka, a przede wszystkim prawa do życia, prawa do wolności i zakorzenionego w solidarności ludzkiej prawa do równości"

- napisał Moskal.

"Nasz chrześcijański system wartości zbudowany jest na szacunku do drugiego człowieka. Wymaga on jednocześnie, by zło jasno nazwać złem. Nie może być naszej zgody na agresję skrajnie lewackich, a wręcz anarchistycznych grup w przestrzeni publicznej. Nie możemy również milczeć, gdy obrażane i profanowane są symbole religijne, w szczególności te, które są święte dla zdecydowanej większości Polaków" - napisał Moskal.

"Nie wolno wywiesić nam białej flagi w toczonych sporach ideologicznych, ale nie powinniśmy też dać wmówić sobie syndromu oblężonej twierdzy" - zaznaczył.

Moskal napisał, że korzystając z wiedzy i doświadczenia starszych kolegów, Forum będzie tworzyć naturalny pomost międzypokoleniowy. "Staniemy się kuźnią kadr dla Polski, bo właśnie dla niej będziemy się kształcić i przygotowywać" - napisał szef FM PiS.

W najbliższych miesiącach - zapowiedział Moskal - odbędą się "spotkania formacyjne w każdym z 41 okręgów wyborczych", a potem, "jeśli tylko sytuacja epidemiczna pozwoli spotkać się w większym gronie", zorganizowany zostanie kongres programowy Forum Młodych PiS.

Moskal prosił działaczy Forum Młodych PiS o dalsze zaangażowanie. "Przed nami czas ogromnych zmian organizacyjnych, które głęboko wierzę, że wspólnie będziemy przeprowadzać" - napisał.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Michał Moskal

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo