Już milion rodzin korzysta z Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny jest ważnym instrumentem polskiej polityki rodzinnej; w programie mamy już milion rodzin – przekazała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Doceniamy trud wychowania większej liczby dzieci i chcemy ułatwić rodzinom wielodzietnym ich codzienne funkcjonowanie - podkreśliła.

Eric Ward / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)

- Karta Dużej Rodziny jest ważnym instrumentem polskiej polityki rodzinnej; w programie mamy już milion rodzin

- przekazała szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

- Doceniamy trud wychowania większej liczby dzieci i chcemy ułatwić rodzinom wielodzietnym ich codzienne funkcjonowanie

- podkreśliła.

Milionowa rodzina w programie Karta Dużej Rodziny to rodzina z Turośli w województwie podlaskim. W piątek symboliczną Kartę wręczyła im wiceminister Barbara Socha. Resort rodziny wskazał, że program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodzin. Obecnie z kart korzysta blisko 3,25 mln osób, to ponad 3,5 razy więcej niż w 2015 r.

Karta przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, w której rodzic lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci. Z programu mogą również korzystać rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Od 2019 roku o KDR mogą wnioskować osoby, które miały kiedykolwiek na utrzymaniu troje lub więcej dzieci.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Marlena Maląg #Karta Dużej Rodziny #MRPiPS #rodzina #kraj

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo