Przed niemal beznadziejną sytuacją Raptors ocalił OG Anunoby. Celtics byli bowiem bardzo blisko zwycięstwa i prowadzenia w serii 3-0. W historii NBA żaden zespół nie odrobił takiej straty.

Po świetnej akcji Kemby Walkera z Niemcem Danielem Theisem bostończycy wygrywali 103:101, a na zegarze pozostawało zaledwie 0,5 s. Piłkę z boku wprowadzał Kyle Lowry. Rozgrywający Raptors zagrał wysoko w poprzek parkietu, gdzie po drugiej stronie stał niepilnowany Anunoby. 23-letni Brytyjczyk natychmiast oddał rzut i trafił "za trzy".

Rzut równo z syreną uratował Dinozaury. Toronto Raptors gonią Boston Celtics w play-off

W koszykówce przy wprowadzaniu piłki spoza boiska zegar włączany jest dopiero, gdy piłki dotknie któryś z zawodników na parkiecie. Powtórki pokazały, że Anunoby'emu pół sekundy wystarczyło na oddanie rzutu.

Podanie było niczym. Cała zasługa należy się OG, to on trafił rzut, a nie była to łatwa próba. To wspaniały moment dla tego dzieciaka

- powiedział Lowry, który na swoim koncie zapisał 31 punktów i osiem asyst.

W całym spotkaniu Anunoby zdobył 12 punktów i miał 10 zbiórek. Wśród Celtics prym wiódł Walker - 29 pkt.

Minionej nocy rozpoczęła się rywalizacja w parze Los Angeles Clippers - Denver Nuggets. Faworyzowana ekipa z "Miasta Aniołów" wygrała gładko 120:97. Najlepszy w jej szeregach był Kawhi Leonard, który zdobył 29 pkt.