Reprezentacja Polski dotarła do Amsterdamu ok. godz. 13, czyli zgodnie z planem. Biało-czerwoni udadzą się do hotelu na obiad i po odpoczynku rozpoczną popołudniowy trening na Johan Cruyff Arena.

Piłkarze i członkowie sztabu przeszli już we wtorek rano pierwsze testy na koronawirusa, a w środę również Jacek Góralski, który ostatni dotarł na zgrupowanie. Wszyscy mieli negatywne wyniki, więc bez przeszkód mogą przystąpić do meczu z "Pomarańczowymi". Kolejne testy zostaną przeprowadzone w sobotę.

Biało-czerwoni są już w Amsterdamie. W piątek mecz z Holandią

Po piątkowym meczu kadra Brzęczka pozostanie jeszcze dwa dni w Amsterdamie, skąd bezpośrednio uda się do Bośni i Hercegowiny - spotkanie z tym zespołem w Lidze Narodów zaplanowano na 7 września w Zenicy. Oprócz tych drużyn w grupie 1 najwyższej dywizji Ligi Narodów UEFA są też Włochy.

We wrześniowych meczach reprezentacji nie zagra m.in. Robert Lewandowski, który potrzebuje odpoczynku po udanym sezonie klubowym, który zakończył triumfem z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Pod jego nieobecność obowiązki kapitana przejmie Kamil Glik. Kłopoty zdrowotne wyeliminowały natomiast Damiana Kądziora i Arkadiusza Recę.

Selekcjoner nie będzie mógł skorzystać także z występujących w amerykańsko-kanadyjskiej lidze MLS Adama Buksy i Przemysława Frankowskiego, którzy nie zostali zwolnieni na zgrupowanie przez swoje kluby.

Mecz Holandia - Polska w piątek o 20:45. Transmisja TVP 1, TVP Sport i Polsat Sport.