Szef MGMiŻŚ polecił Wodom Polskim nieodpłatne przekazanie rurociągów władzom Warszawy

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk polecił prezesowi Wód Polskich Przemysławowi Dacy nieodpłatnie przekazać władzom Warszawy rurociągi, które w zeszłym roku służyły do wybudowania awaryjnego przesyłu - poinformował dziś resort.

twitter.com/WodyPolskie

Powodem decyzji jest obawa przed przedłużeniem się procedur sprzedaży i potrzeba ratowania Wisły zagrożonej prowadzonym zrzutem ścieków do rzeki.

"W związku z tym, że procedury sprzedaży mogłyby się przedłużać, minister @marekgrobarczyk polecił prezesowi @WodyPolskie nieodpłatnie przekazać władzom stolicy rurociągi, które w zeszłym roku służyły do wybudowania awaryjnego rozwiązania. Trzeba jak najszybciej ratować Wisłę"

- poinformowało na Twitterze Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę. We wtorek w kancelarii premiera odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego. Po jego zakończeniu szef KPRM Michał Dworczyk potwierdził, że zapadła decyzja, iż wojsko zbuduje tymczasowy most pontonowy na Wiśle, który - podobnie jak przy zeszłorocznej awarii - będzie podtrzymywał alternatywny rurociąg odprowadzający ścieki do "Czajki".

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#rurociąg #Wody Polskie #marek gróbarczyk #awaria #Czajka

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo