Michał Rachoń pytał posła PiS o zakaz - jaki od sądu dostał Piotr Nisztor - pisania na temat Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka.

Kiedyś w rozmowie z jednym profesorem prawa usłyszałem takie zdanie, że wyroki sądów są niezgłębione. Trudno jest taki wyrok tłumaczyć, ciekaw jestem, jakie jest uzasadnienie, bo zakazywać mówienia prawdy w państwie prawa jest czymś dziwnym

– powiedział polityk.

Marek Suski dodał, że być może zagadkę rozwiązało by to, kto był sędzią orzekającym w tej sprawie.

Być może był to sędzia, który – powiedzmy sobie – jest z takiego nadania, albo kooptacji tych sędziów, którzy służyli w różnych organach państwa PRL-owskiego. Może jest to po prostu obrona tych pozycji. Tutaj trudno powiedzieć. My od wielu lat próbujemy zreformować wymiar sprawiedliwości, tak, żeby on rzeczywiście był wymiarem sprawiedliwości, a nie kuriozalnych wyroków. A ta grupa – jak sami o sobie mówią kasta – zaciekle się broni. Tego rodzaju wyroki pokazują, że jednak jest problem z praworządnością w Polsce, ale wynikający właśnie z takich kuriozalnych rozstrzygnięć w sądach – ocenił poseł.

Od kilku miesięcy Piotr Nisztor na łamach „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” publikuje artykuły dotyczące wątpliwości wokół funkcjonowania Polskiego Związku Piłki Nożnej, kierowanego przez Zbigniewa Bońka, byłego piłkarza Widzewa Łódź i Juventusu Turyn. 27 sierpnia 2020 r. sędzia Rafał Wagner z I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie podjął decyzję o nałożeniu na dziennikarza rocznego zakazu publikowania treści dotyczących Bońka. Nakazał mu również usunięcie tych już opublikowanych na portalu YouTube oraz Twitter.