Finał krajowego pucharu w sezonie 2004/05 rozgrywany był w formie dwumeczu. O trofeum walczył Groclin Dyskobolia oraz Zagłębie Lubin. Pierwsze spotkanie odbyło się w czerwcu w 2005 roku w Grodzisku Wielkopolskim. Według wrocławskiego sądu właściciel wielkopolskiego klubu Zbigniew D. zlecił menedżerowi Władysławowi K. przekupienie sędziego. Zawody prowadził międzynarodowy arbiter - Jacek G., który przyjął korupcyjną propozycję. Kwotę 10 tysięcy złotych otrzymał dopiero miesiąc po zakończeniu spotkania, wygranego przez zespół z Grodziska 2:0. W rewanżu lubinianie wygrali tylko 1:0 i trofeum trafiło do Groclinu.

Groclin pozbawiony Pucharu Polski za korupcję

Zarząd PZPN w środę pozbawił Groclin Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski tytułu zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2004/2005, przy jednoczesnym nie przyznawaniu tego tytułu innej drużynie.

Dwie osoby, które brały udział w korupcyjnym procederze, zostały skazane prawomocnymi wyrokami sądowymi. Jacek G. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 10 lat, dodatkowo musi zapłacić 10 tys. grzywny i otrzymał czteroletni zakaz zajmowania stanowisk i organizowania imprez sportowych. Z kolei Władysław K. został skazany na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz 3,5 tys. zł grzywny.

Proces Zbigniewa D., trzeciego z oskarżonych, wciąż toczy się przed Sądem Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim. Kolejną rozprawę wyznaczono na 29 października.

Groclin triumfował też w Pucharze Polski w sezonie 2006/07. Rok później Zbigniew D. definitywnie wycofał się z futbolu, a jego klub połączył się z Polonią Warszawa, która przejęła licencję i większość zawodników.