Trwają przygotowania do wspólnych manewrów Rosji i Białorusi

Szefowie sztabów generalnych Białorusi i Rosji - Alaksandr Walfowicz i Walerij Gierasimow - omówili w środę przez telefon współpracę wojskową między obu krajami i przygotowania do wspólnych manewrów - poinformował resort obrony Białorusi.

Zdjęcie ilustracyjne
By US Air Force - http://hn.afnews.af.mil/Photopages/KazakstanSoldiers-B-O.html, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=929584

- Strony omówiły bieżący stan dwustronnej wojskowej współpracy, w tym przygotowania do wspólnych białorusko-rosyjsko-serbskich ćwiczeń "Słowiańskie Braterstwo-2020", które odbędą się na terytorium Białorusi, i strategicznych ćwiczeń dowódczo-sztabowych Kaukaz 2020 

- przekazało ministerstwo.

Ćwiczenia Kaukaz 2020 planowane są na jesień br. Rosja zamierza zorganizować je z udziałem żołnierzy sześciu państw, które są jej partnerami w Szanghajskiej Organizacji Współpracy i tworzonej przez państwa poradzieckie Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB).

Rozmowa szefów sztabów odbyła się w czasie narastających napięć na Białorusi - zwraca uwagę Reuters. W kraju tym od 9 sierpnia dochodzi do protestów przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich które według oficjalnych wyników wygrał Alaksandr Łukaszenka.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

#Rosja #Białoruś #manewry

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo