Kontrola wody w Wiśle i Zatoce

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w związku ze zrzutem ścieków w Warszawie bada wodę w Wiśle i Zatoce Gdańskiej – poinformował WIOŚ.

Wisła
wody.gov.pl

"Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w związku z zaistniałą awarią układu przesyłowego ścieków Czajka na terenie m.st. Warszawy oraz zrzutem ścieków do rzeki Wisły informuje, że obecnie codziennie pobierane będą próbki wody w 4 miejscach: w Białej Górze, Kiezmarku, Świbnie oraz na Zatoce Gdańskiej"

– czytamy w komunikacie pomorskiego WIOŚ.

Inspektorat zapowiedział, że informacje na temat stanu wód Wisły w województwie pomorskim będą podawane na bieżąco na stronie WIOŚ w Gdańsku.

Jednocześnie Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska ostrzegł wszystkich użytkowników wody z rzeki Wisły: kąpiących się, wędkarzy, odpoczywających nad Wisłą, kajakarzy, rolników pobierających wodę do pojenia zwierząt i nawadniania upraw – o zagrożeniu zanieczyszczeniem, spowodowanym awarią kolektorów przesyłowych w Warszawie.

Od ubiegłej soboty do Wisły trafiają ścieki z lewobrzeżnej części miasta.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niedzielę rano opublikował na Twitterze wstępną analizę, którą eksperci przygotowali w związku z awarią kolektora przesyłowego ścieków w Warszawie. Wynika z niej, że na Pomorzu, przy wodowskazie w Tczewie, fala ma przepłynąć w czwartek, o godz. 18. Do wodowskazu w Kiezmarku, który leży 10,5 km od ujścia rzeki, fala ma dopłynąć w piątek o północy.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Wisła #ścieki #kontrola #woda #jakość wody

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo