Grecja będzie miała więcej myśliwców

Francja oraz Grecja zawarły porozumienie w sprawie dostaw do Sił Powietrznych Grecji 18 myśliwców wielozadaniowych Dassault Rafale, z których część ma zostać podarowana z nadwyżek sprzętowych Sił Powietrznych Francji (Armée de l’Air) - informuje grecki dziennik "Parapolitika".

flickr.com

Rozmowy dotyczące przekazania myśliwców wielozadaniowych Dassault Rafale zostać mają zakończone dwoma porozumieniami. W ramach pierwszego kontraktu, rząd w Atenach zakupi 10 nowych samolotów w wersji  F3-R. Druga umowa dotyczyć ma zaś przekazania Siłom Powietrznych Grecji 8 samolotów w wersji F2 z nadwyżek sprzętowych Sił Powietrznych Francji. Myśliwce dostarczone przez Francję mają być w pełni uzbrojone i wyposażone i gotowe do realizacji działań bojowych. Byłyby to już kolejne po myśliwcach Mirage 2000 samoloty francuskie na wyposażeniu Polemikí Aeroporía. Do dyspozycji greckie lotnictwo ma również amerykańskie myśliwce F-16, które mają zostać zmodernizowane do standardu F-16V.

Rząd w Paryżu poprzez zawarcie tej umowy chce wesprzeć Grecję, która od wielu miesięcy prowadzi spór ze stroną turecką o eksploatację złóż gazu ziemnego i ropy naftowej znajdujące się we wschodniej części Morza Śródziemnego.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo