Akcję funkcjonariusze szczecińskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili w zeszłym tygodniu w Ustroniu Morskim. Późnym wieczorem zatrzymali dwóch mężczyzn.

"Zanim do tego doszło, jeden z nich, na widok policjantów, próbował ratować się ucieczką. Po kilkusetmetrowym pościgu osiedlowymi uliczkami nadmorskiej miejscowości podejrzany został obezwładniony i zatrzymany"

- informuje nadkom. Jurkiewicz. Dodaje, że z ustaleń policjantów wynikało, że obaj mężczyźni mogą być zamieszani w przestępstwa narkotykowe.

Podczas przeszukania mieszkań, pomieszczeń gospodarczych, obiektów i samochodów używanych przez podejrzanych, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 13 kg marihuany, ponad 5 kg amfetaminy, wagę i inne przedmioty służące do porcjowania i konfekcjonowania substancji odurzających.

"W trakcie działań policjanci przejęli również dwie jednostki broni, które zostaną poddane badaniom. Dzięki tej akcji, do obrotu nie trafią narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 300 tys. zł"

- podaje rzeczniczka CBŚP.

W Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi za to do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec obu podejrzanych areszt tymczasowy na trzy miesiące. "Sprawa ma charakter rozwojowy" - podsumowuje nadkom. Jurkiewicz.