Trzaskowski ws. „Czajki” wykazał się brakiem kompetencji. Błaszczak: oczekujemy odpowiedzialności

Oczekujemy odpowiedzialności i powagi w prowadzeniu spraw Warszawy przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego - oświadczył szef MON Mariusz Błaszczak. Według niego, ponowna awaria w oczyszczalni "Czajka" to dowód braku kompetencji i lekceważenia obowiązków ze strony Trzaskowskiego. Poinformował również, że w budowę mostu pontonowego na Wiśle, który ma podtrzymywać alternatywny rurociąg do oczyszczalni ścieków "Czajka", zaangażowanych będzie 50 żołnierzy. Według niego termin budowy być może znany będzie jeszcze we wtorek.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Błaszczak podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej, że to prezydent Warszawy jest odpowiedzialny za dobre funkcjonowanie miasta.

"O ile rok temu można było powiedzieć, że wszyscy byli zaskoczeni tą awarią, o tyle to, co wydarzyło się kilka dni temu, już nie było zaskoczeniem"

- podkreślił szef MON.

Według niego, kolejna awaria w oczyszczalni "Czajka", to "dowód braku kompetencji ze strony prezydenta Trzaskowskiego i lekceważenia przez niego swoich obowiązków".

"Oczekujemy odpowiedzialności i powagi w prowadzeniu spraw Warszawy przez prezydenta Trzaskowskiego"

- oświadczył Błaszczak. 

Decyzja o budowie mostu pontonowego, który ma władzom Warszawy pomóc w walce ze skutkami awarii rurociągu doprowadzającego ścieki do "Czajki", zapadła w poniedziałek. Szczegóły tego przedsięwzięcia omawiane były podczas wtorkowego posiedzenia sztabu kryzysowego w KPRM. We wtorek po południu szef KPRM Michał Dworczyk ma się spotkać z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

Błaszczak zapewnił, że wojsko, które ma budować, most ma w tym doświadczenie.

"To jest działanie, które wojsko polskie ma przećwiczone, bo nie jeden raz budowało mosty pontonowe, zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i rok temu. 50 żołnierzy będzie zaangażowanych w budowę mostu pontonowego, potem oczywiście żołnierze będą dyżurować. Ten most musi być sprawdzany"

- powiedział minister na konferencji prasowej.

Według Błaszczaka termin budowy mostu być może będzie znany po wtorkowym spotkaniu Trzaskowskiego z Dworczykiem. Podkreślił, że za realizację tego przedsięwzięcia jest włodarz stolicy. "My pomagamy, dlatego że prezydent Trzaskowski zwrócił się z takim wnioskiem do polskiego rządu, natomiast to prezydent Warszawy jest odpowiedzialny za funkcjonowanie miasta i to jego odpowiedzialność stanowi o tym jaka forma zostanie przyjęta" - zaznaczył szef MON.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że most pontonowy ze względu na warunki atmosferyczne będzie mógł funkcjonować do listopada.

"Potem warunki atmosferyczne uniemożliwiają funkcjonowanie mostu pontonowego, ale oczywiście jeśli prezydent Trzaskowski zwrócił się do premiera Morawieckiego z prośbą o wsparcie, to takie wsparcie ze strony Wojska Polskiego będzie udzielone"

- zaznaczył szef MON. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rafał Trzaskowski #MON #Mariusz Błaszczak #awaria oczyszczalni Czajka

mz
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo