„Prace przy przekopie Mierzei idą zgodnie z harmonogramem”. Pierwszy statek przepłynie przez śluzę w 2022 r.

Prace przy przekopie Mierzei Wiślanej i budowie kanału żeglugowego idą zgodnie z harmonogramem - poinformował dziś w rozmowie z Dorotą Kanią minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Jak dodał, końcówka tego roku będzie bardzo ważna dla całego przedsięwzięcia.

Przekop Mierzei Wiślanej
Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Jak mówił Gróbarczyk w Polskim Radiu 24, koniec tego roku będzie bardzo ważny dla dokończenia podbudowy kanału i układu drogowego.

"Na początku przyszłego roku przewidziany jest montaż nowego systemu drogowego i przebudowa drogi 501 w ciągu Mierzei Wiślanej"

- dodał minister. Zaznaczył, że na ten czas przewidziane jest też rozpoczęcie „konkretnych działań związanych z posadowieniem śluzy i przyspieszeniem dokończenia awanportu i portu od strony Zatoki Gdańskiej”.

W jego ocenie, obecne prace mają decydujące znaczenie dla terminowego zakończenia całości prac. Minister zaznaczył, że „na dzień dzisiejszy” wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i ma nadzieję, że tak jak założono, w 2022 r. pierwszy statek przepłynie przez śluzę.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#marek gróbarczyk #przekop Mierzei Wiślanej

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo