Premier o wartości tradycyjnej edukacji szkolnej. "Facebook nie zastąpi wam przyjaciół"

"Facebook nie zastąpi wam przyjaciół w szkole, a Google nie zastąpi nauczycieli" - mówił dziś do uczniów premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Dalikowie (woj. łódzkie). Podkreślał, że trzeba szanować tradycyjny model edukacji.

Premier Mateusz Morawiecki
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Podczas inauguracji roku szkolnego premier zwrócił uwagę, że ze względu na epidemię ostatnie miesiące były dla wszystkich wyjątkowo trudne.

Za nami sześć najbardziej nietypowych miesięcy w życiu szkół w całej Polsce. Gdyby rok temu ktoś wam powiedział, że będziecie przez ostatnie kilka miesięcy semestru przed wakacjami uczyli się zdalnie, to pewnie nikt by nie uwierzył. Nie było żadnego podręcznika, żeby radzić sobie z tą sytuacją

- powiedział szef rządu.

Zaznaczył, że przejście przez trudny okres pandemii w szkołach był możliwy dzięki wspólnemu wysiłkowi nauczycieli, uczniów i dzięki cierpliwości rodziców.

Chyba po kilku miesiącach zdajecie sobie sprawę z tego, że Facebook nie zastąpi wam przyjaciół w szkole, a Google nie zastąpi nauczycieli, że trzeba ten tradycyjny model edukacyjny szanować, bo dzięki niemu jesteśmy w życiu dorosłym tym, kim jesteśmy i dzięki waszemu wysiłkowi

 - mówił premier do uczniów.

Poprosił ich o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#szkoła #Mateusz Morawiecki #edukacja #rozpoczęcie roku szkolnego #Facebook #google

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo