Marzenia Trzaskowskiego

  

W jednym z programów TVN24 wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski ponownie przekonywał, że buduje ruch społeczny, który nie będzie „kolejną partią polityczną”. Ubolewał, że PO nie potrafiła zorganizować obywateli i nie zbudowała zaplecza społecznego, które wspierałoby opozycję.

Powiedział również, że „PiS wygrywał również dlatego, że potrafił organizować obywateli. Tworzył kluby »Gazety Polskiej«”. Otóż, panie Trzaskowski, myli się pan! Uprzejmie pana informuję, że pierwsze kluby „GP” były aktywne od 1994 r. do 1997 r. Jak pan zapewne wie (?), w tych latach nie działała jeszcze partia PiS. Kluby „GP” zostały reaktywowane ponownie w 2005 r. Zakładane są nie dla kariery, obecnych czy przyszłych profitów, tworzą je patrioci, osoby przeważnie niezwiązane z żadną partią, identyfikujący się z podstawowymi wartościami etycznymi i moralnymi. Budują społeczeństwo obywatelskie. Chcę pana również poinformować, że w Polsce i na świecie funkcjonuje prawie 500 klubów „GP”, w których działa kilkanaście tysięcy klubowiczów. I na koniec, obserwując pana aktywność w Warszawie, wątpię, czy wystarczy panu energii, żeby spełnić swoje marzenia i zbudować jakikolwiek ruch społeczny.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts