Z OSTATNIEJ CHWILI

Sejm przyjął ustawę zamrażającą częściowo ceny prądu dla gospodarstw domowych w 2023 r.  • • • Sejm uchwalił ustawę znoszącą obligo giełdowe - obowiązek sprzedaży energii elektrycznej przez giełdę. • • •

Gdzie jest Tusk? Eurourzędnik w rocznicę „Solidarności” aktywny na… Twitterze

Dziś w kraju odbywają się liczne uroczystości – rządowe i opozycyjne z okazji 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Jednak zabrakło na nich Donalda Tuska, który od lat jest urzędnikiem Brukseli. Zamiast pokazania się w ojczyźnie, polityk objawił się tradycyjnie na Twitterze, gdzie opublikował swoje życzenia, siedząc w Belgii.

zdjęcie ilustracyjne
Fotomag/Gazeta Polska

Dziś w Gdańsku z okazji rocznicy pojawili się m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

W „kolebce” „Solidarności” zabrakło natomiast byłego premiera RP Donalda Tuska, który po południu objawił się tylko na Twitterze i opublikował „brukselskie przesłanie”.

„Czterdzieści lat temu powstała Solidarność, w której narodzinach miałem zaszczyt uczestniczyć od pierwszych dni strajku. Wielka lekcja godności, wolności i prawdy. Lekcja, którą trzeba i warto odrabiać - także dzisiaj”

- napisał Tusk.

40 lat temu, 31 sierpnia 1980 r., w sali BHP Stoczni Gdańskiej podpisane zostało porozumienie między Komisją Rządową a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym, które w konsekwencji doprowadziło do powstania NSZZ „Solidarność” - pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo