Już jutro uczniowie wrócą do szkół. Piontkowski: Kilka szkół nie rozpocznie zajęć w normalnym trybie

Są tylko pojedyncze zgłoszenia, w sumie kilku szkół w całej Polsce, które 1 września nie rozpoczną zajęć w normalnym trybie – poinformował w poniedziałek, w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Szef resortu edukacji w poniedziałek w Białymstoku na konferencji prasowej mówił o przygotowaniach do nowego roku szkolnego 2020/2021.

Z nowym rokiem szkolnym 2020/2021 szkoły – które w związku z epidemią COVID-19 od połowy marca do końca czerwca prowadziły kształcenie na odległość – mają wrócić do stacjonarnego nauczania. Mają w nich obowiązywać wytyczne sanitarne.

Tam, gdzie będzie zwiększone zagrożenie epidemiczne, możliwe będzie przejście na kształcenie na odległość bądź na system mieszany. Dyrektor szkoły będzie mógł zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony za zgodą organu prowadzącego wyłącznie po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego miejscowo państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

Piontkowski, zapytany w poniedziałek, ile szkół w związku z sytuacją epidemiczną nie rozpocznie zajęć w sposób stacjonarny, odpowiedział: "Są tylko pojedyncze zgłoszenia, w sumie kilku szkół w całej Polsce, które 1 września nie rozpoczną zajęć w normalnym trybie".

- Na południu kraju mamy pojedyncze zgłoszenia, że z powodu zachorowania pracownika bądź ucznia nie dojdzie do rozpoczęcia zajęć. W jednej ze szkół mamy taki przypadek, że odbyło się spotkanie towarzyskie nauczycieli i jedna z nauczycielek okazało się, była zakażona, zakażenie rozeszło się praktycznie w całej radzie pedagogicznej i nie było możliwości rozpoczęcia stacjonarnych zajęć. Ale to są pojedyncze przypadki na dwadzieścia kilka tysięcy szkół

 – powiedział szef MEN. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Dariusz Piontkowski #MEN #szkoła #1 września #Ministerstwo Edukacji Narodowej

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo