Aktywista-wandal Michał Sz., określający siebie jako "Margot", po tym jak opuścił areszt, na profilu „Stop Bzdurom” ukazało się jego wulgarne oświadczenie. 

Koledzy z więzienia kazali przekazać, że Ziobro jest jeb… ch…. Niniejszym to czynię. Do zobaczenia ziomeczki – jeszcze do was wrócę. Było… głównie nudno, będę opowiadać na dniach. (…) Odpowiadać mediom będę od przyszłego tygodnia. Na razie dajcie mi czas na czas z przyjaciółkami, miłość, seks i jedzenie

- napisał. Do wpisu zostało załączone prowokacyjne zdjęcie, na którym Michał Sz. pozował ze wystawionym środkowym palcem. 

Wkrótce po tym pojawiły się kolejne prowokacje ze strony działaczy LGBT. Na facebookowym profilu „Polski Znak Bylejakości” pojawiła się przeróbka zdjęcia "Margot", na której ten został przedstawiony jako Matka Boska.

"Panie, Panowie i Osoby niewpisujące się w ten przestarzały binarny podział - przed wami… Margot Boska

- napisano we wpisie, do którego zostało załączone zdjęcie.  

Polityk Porozumienia Jan Strzeżek natychmiast zareagował na ten prowokujący wpis i zapowiedział, że złoży w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

- "Dotrzymuję słowa! Złożyłem doniesienie do prokuratury z Art. 196kk w związku z obrzydliwą grafiką przedstawiająca Michała Sz. jako Matkę Boską. Mam nadzieje, że prokuratura znajdzie autorów tej grafiki, ukrywających się za stroną w internecie, a sąd nie będzie pobłażliwy" 

- poinformował na Twitterze.