To Manuel Neuer, a nie Robert Lewandowski powinien zostać wybrany piłkarzem roku w Niemczech - stwierdził Joachim Loew. Selekcjoner reprezentacji Niemiec na łamach "Kickera" zachwyca się postawą bramkarza Bayernu Monachium w decydujących meczach Ligi Mistrzów:

Nie mam nic przeciwko Robertowi Lewandowskiemu. Jest napastnikiem najwyższej klasy, ale dla mnie najlepszym piłkarzem był w tym roku Manuel Neuer. Co on wyczyniał w Lizbonie! Był absolutnie nie do pokonania!

Joachim Loew nie pierwszy raz wzbudza kontrowersje. Niemiecki selekcjoner podważa wybór Lewandowskiego

Opinii Loewa nie podzielili głosujący w plebiscycie dziennikarze sportowi i piłkarscy eksperci. Robert Lewandowski wygrał z przytłaczającą przewagą. Polak zdobył 276 punktów, a Neuer... zaledwie dwa.

Warto również podkreślić, że dopiero piąty raz w przeprowadzanym od 1960 roku głosowaniu "Kickera" wygrał piłkarz spoza Niemiec. Lewandowski jednak z pewnością na wyróżnienie zasłużył - z Bayernem sięgnął po potrójną koronę, jednocześnie będąc królem strzelców Bundesligi, Ligi Mistrzów i Pucharu Niemiec, a rewelacyjną formę utrzymywał przez cały sezon.