Litwa, Łotwa i Estonia nakładają sankcje. Na liście Aleksandr Łukaszenka

Litwa, Łotwa i Estonia nałożą jeszcze w poniedziałek sankcje dotyczące podróży na ok. 30 przedstawicieli władz Białorusi, w tym prezydenta tego kraju Alaksandra Łukaszenkę - powiedział dziennikarzom prezydent Litwy Gitanas Nauseda.

Serge Serebro, Vitebsk Popular News / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Jak dodał prezydent, cytowany przez agencję Reutera, lista sankcyjna to pierwszy krok i może być w przyszłości rozszerzona.

W środę litewski premier Saulius Skvernelis poinformował, że Litwa, Łotwa i Estonia zatwierdzą wspólną listę obywateli Białorusi objętych sankcjami.

Litewskie MSZ poinformowało wcześniej, że przedstawiło resortowi spraw wewnętrznych do zatwierdzenia listę 118 białoruskich urzędników, których proponuje objąć krajowymi sankcjami.

- To są urzędnicy instytucji odpowiedzialnych za stosowanie przemocy, a nawet za możliwe zbrodnie popełnione przeciwko swoim obywatelom

 - powiedział szef MSZ Linas Linkeviczius.

Od 9 sierpnia na Białorusi trwają protesty przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich, które - według oficjalnych wyników - wygrał urzędujący szef państwa Łukaszenka. Reżim Łukaszenki przekonuje, że podejmowane są próby destabilizacji sytuacji w kraju. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Aleksandr Łukaszenka #Białoruś #Litwa #Łotwa #Estonia

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo