Covid w samolocie. 193 osoby na kwarantannie

193 pasażerów i członków załogi samolotu, który w zeszłym tygodniu odbył rejs z greckiej wyspy Zakynthos do Cardiff w Walii musi przejść 14-dniową kwarantannę, bo wśród uczestników lotu wykryto siedem przypadków koronawirusa - podały dziś brytyjskie media.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/NastasyaDay/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Jak poinformowała rządowa walijska agencja Public Health Wales, wśród osób, które 25 sierpnia przyleciały z Zakynthos wykryto co najmniej siedem zakażeń w trzech grupach podróżnych, w związku z czym pracownicy ochrony zdrowia próbują się skontaktować ze wszystkimi osobami obecnymi na pokładzie, ale do tego czasu wszyscy i tak muszą się izolować, niezależnie od tego, czy wykazują objawy, czy też nie.

Według pasażerów, cytowanych przez BBC, na pokładzie samolotu zupełnie nie były przestrzegane wytyczne dotyczące zabezpieczeń przed zakażeniem. Wielu pasażerów, szczególnie młodych, nie miało zasłoniętych twarzy albo miało maseczki na szyi, chodziło po pokładzie, aby porozmawiać z innymi, a natychmiast po wylądowaniu, jeszcze przed wyjściem z samolotu zdjęło maseczki. Na dodatek, według tych relacji, personel pokładowy nie reagował na te sytuacje.

Przewoźnik, biuro podróży TUI oświadczyło, że wszyscy pasażerowie postępowali podczas lotu zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, w tym dotyczącymi zasłaniania twarzy, zaś samoloty są dezynfekowane po każdym locie.

Przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z Grecji nie podlegają obecnie obowiązkowi kwarantanny, choć w związku z rosnącą liczbą przypadków brytyjskie media spekulują, że może on zostać wkrótce przywrócony.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Wielka Brytania #koronawirus #samolot #lot

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo