Rozpoczyna się kontrola WIOŚ w stołecznych "wodociągach"

Mazowiecki Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska rozpoczyna kontrolę w stołecznym MPWiK w związku z awarią systemu przesyłowego ścieków z prawobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka – poinformowała w poniedziałek rzecznik WIOŚ Milena Nowakowska.

screen TVP Info

"Rozpoczynamy kontrolę interwencyjną w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji" – powiedziała Nowakowska. Poinformował, że w miniony weekend inspektorzy WIOŚ dokonali oględzin w miejscu awarii i w przepompowni ścieków przy ul. Farysa.

Rzecznik WIOŚ zaznaczyła, że już w sobotę, po tym, jak tylko pojawiły się informacje o awarii kolektora, pracownicy inspektoratu udali się w miejsce zrzutu nieczystości i pobrali próbki ścieków oraz wody z Wisły. Obecnie są one badane w Centralnym Laboratorium Badawczym.

W sobotę doszło do awarii rurociągu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka. W efekcie prowadzony jest tam awaryjny zrzut ścieków do Wisły.

Poprzednia awaria układu przesyłowego doprowadzającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" miała miejsce rok temu - pierwszy kolektor uległ awarii 27 sierpnia, drugi - 28 sierpnia. W jej efekcie nieczystości były zrzucane do Wisły. Wobec zagrożenia ekologicznego premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, dzięki któremu ścieki znów trafiały do oczyszczalni.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#wojewódzki inspektor ochrony środowiska #Warszawa #Czajka #oczyszczalnia #kontrola

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo